Služby - Stavební rozpočty a kalkulace staveb

V oboru stavebnictví se pohybuji již více než 20 let. Ve své dosavadní praxi jsem působil v různých oborech. Od projektování staveb, přes řízení stavby a dozorování až po tvorbu stavebních rozpočtů.
Pro vytvoření opravdu dobrého a správně oceněného rozpočtu jsou zkušenosti velice důležité. Pokud máte zájem o zpracování položkového rozpočtu můžete se na mne obrátit. Výčet služeb, které nabízím naleznete níže.

Pro koho jsou služby určeny ?

 • Fyzické osoby - pro fyzické osoby nabízím zpracování nezávislého stavebního rozpočtu společně s výkazem výměr. Tyto dokumenty lze použít pro výběr stavební firmy - zjistíte, která firma pro vás bude výhodnější.
 • Stavební firmy a společnosti - pro vaší firmu zpracuji stavební rozpočty ve výběrových řízeních nebo pro vámi realizované stavby.
 • Investoři - pro vás zpracuji propočet finančních nákladů, díky kterému budete mít jasnou představu o ceně projektu ještě před vytvořením stavebního rozpočtu.
 • Projektanti - po dodání projektové dokumentace pro vás vypracuji výkaz výměr společně s položkovým rozpočtem.

Položkový stavební rozpočet

Mojí specializací je vytváření položkových stavebních rozpočtů. Po dodání projektové dokumentace stavby zpracuji jednotlivé položky a ocením je v aktuálních cenových úrovních dle RTS BRNO.

Co všechno obsahuje položkový rozpočet ?

 • Krycí list rozpočtu
 • Rozpočtové náklady
 • Rekapitulace stavebních dílů
 • Vedlejší rozpočtové náklady
 • Samotný položkový rozpočet s výkazem výměr
Zajímají mě ceny služeb

Propočty finančních nákladů na stavbu

Propočet stavby je základní kalkulace, díky které dostanete první představu o ceně stavebního projektu. Vytvoření propočtu může být velice výhodné při rozhodování o způsobu financování stavby. Stavební propočet je vlastně takový přesnější nástřel celkové ceny stavby.

K vytvoření propočtu potřebuji jeden z těchto podkladů

 • Stavební studie
 • Projektová dokumentace
 • Vlastní zaměření stavby

Výkaz výměr a soupisy prací pro ocenění ve výběrovém řízení

Ve výkazu výměr jsou zahrnuty veškeré práce, jejich množství, druh a jakost, které jsou nutné ke zhotovení samotné stavby. Výkaz výměr je také základním dokumentem, díky kterému můžete určit nabídkovou cenu a účastnit se tak i výběrového řízení na stavební projekt. Pro vytvoření výkazu výměr je nutné dodat projektovou dokumentaci stavby.

Zajímají mě ceny služeb

Posuzování nabídkových cen dodavatelských firem

Pokud máte již vytvoření stavební rozpočet a rádi byste zjistili, zda jsou ceny jednotlivých položek adekvátní, mohu pro vás porovnat jednotlivé ceny u různých dodavatelů stavebního materiálu. Tento krok vám může ušetřit nemalé finanční náklady. Pokud si nejste jisti vytvořeným stavebním rozpočtem, neváhejte mně kontaktovat.


Stavební firmy

Pokud poptáváte provedení stavby z oblasti měst Jičína, Nové Paky, Lázně Bělohrad nebo jejich blízkého okolí, mohu vám doporučit kontaktovat stavební firmy Nadoz s.r.o. z Nové Paky nebo Stavební práce Zverec z Pecky u Lázně Bělohradu.


Ukázkový stavební rozpočet

Ukázkový stavební rozpočet - XLS formát
Excel
Ukázkový stavební rozpočet - PDF formát
Acrobat reader

Rychlý kontakt

Pokud máte zájem o mé služby, kontaktujte mě:

josef.kulda@gmail.com
tel.: +420 736 641 752